10. KS GROM PRZYTYK 16 6 14:44

JESTEŚMY NA FACEBOOK'U

2012-10-13
Camper Wyszków pokonał Energetyka Jaworzno po kolejnym tie-breaku

Podopieczni Jana Sucha i Konrada Chrzczonowskiego poszli za ciosem i zapisali na swoim koncie bardzo ważne, drugie z rzędu zwycięstwo w I Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Camper po pięciosetowym boju triumfował nad Energetykiem Jaworzno, w ostatnim secie pokonując zawodników Sławomira Gerymskiego 15:12. Mecz ten potwierdził, że w I Lidze nie ma słabszych drużyn i nikogo nie można lekceważyć. Ekipa z Jaworzna, mimo ostatnich problemów personalnych, postawiła wyszkowianom poprzeczkę wysoko i prezentując siatkówkę na wysokim poziomie, była blisko wygranej. Ostatecznie na swoim koncie zapisała pierwszy punkt w tym sezonie. Camper dopisał do konta kolejne dwa "oczka" i łącznie posiada ich już cztery.

W pierwszym secie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy przeciwko niewystarczająco skoncentrowanym przyjezdnym wiedli prym od początku do końca, triumfując 25:22. Po zmianie stron gra wciąż była nerwowa i zacięta, tym razem obronną ręką wyszli z niej zawodnicy Sucha i Chrzczonowskiego, wygrywając 26:24. Kiedy w trzecim secie Camper znokautował Energetyka 25:18, wydawało się, że czwarta odsłona będzie formalnością. Tak się jednak nie stało. Miejscowi wzmocnili zagrywkę i po długim, emocjonującym secie wyrównali stan meczu na 2:2 (28:26). Warto podkreślić, że wyszkowianie mieli wówczas w górze dwie piłki meczowe, których jednak nie udało się wykorzystać. Tie-break zaczął się po myśli drużyny Gerymskiego. Jego siatkarze popełniali mniej błędów i prowadzili dość wysoko, jak na tak krótki set – 10:7. Wtedy do odrabiania strat rzucił się Camper. Po raz kolejny okazało się, że w tie-breaku lepiej z nerwami radzą sobie od rywala wyszkowianie. Podobnie, jak w meczu z Pekpolem w Wyszkowie, tak i w Jaworznie, ekipa Sucha i Chrzczonowskiego triumfowała, tym razem 15:12. Było to niezwykle istotne zwycięstwo, które pozwoli nabrać beniaminkowi z Wyszkowa pewności siebie przed następnymi meczami. Mecz ten był dowodem na wcześniejsze opinie większości trenerów i zawodników, że w tegorocznych rozgrywkach ligowych nie ma słabszych i lepszych drużyn. Udokumentował to zespół Energetyka Jaworzno, który mimo problemów personalnych, pokazał swoją siłę w meczu z Camperem. Siatkarze Sławomira Gerymskiego byli blisko zwycięstwa, jednak w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali wyszkowianie.

Już w najbliższą sobotę, na hali w Wyszkowie, odbędzie się starcie pomiędzy Camperem Wyszków, a BBTS’em Bielsko Biała, obecnym liderem tabeli. – Na pewno będzie to bardzo ciężki mecz. - Oni wygrali pierwsze dwa mecze, podobnie jak my i na pewno  przyjadą z nastawieniem na zwycięstwo- zapowiada asystent trenera Konrad Chrzczonowski, dodająć- My musimy im te plany skutecznie pokrzyżować. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.