2012-10-25
Siatka.org: Ślepsk pokonał Camper i gra dalej

Polecamy relacje Siatki.org ze środowego meczu

Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki

Po pięciosetowym boju do kolejnej rundy awansowali siatkarze Ślepska Suwałki. Mimo, że siatkarze Tomasza Wasilkowskiego przegrywali już z gospodarzami 2:0. Ostatecznie triumfowali 2:3 i w kolejnej rundzie ich przeciwnikiem będą Czarni Rząśnia.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej z gry z obydwu stron siatki. Prym w swoich drużynach wiedli atakujący, Łukasz Kaczrowski w szeregach Campera Wyszków oraz Wojciech Winnik w Ślepsku Suwałki. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 11. Kiedy na zagrywce pojawił się Igor Kozłowski, gospodarze zaczęli odjeżdżać rywalom. Po jego asie serwisowym w kolejnej akcji skutecznie zaatakował Mariusz Pruski i było 15:13 dla miejscowych. Wtedy o czas poprosił trener gości Tomasz Wasilkowski. Po przerwie kolejną trudną zagrywkę wykonał Sebastian Wójcik, na tablicy widniał wtedy wynik 17:14. Przyjezdni nie byli już w stanie nawiązać walki z siatkarzami Campera. Podopieczni Jana Sucha triumfowali pewnie 25:22.

Od mocnego otwarcia graczy z Wyszkowa rozpoczęła się druga odsłona. Siatkarze Ślepska nie byli w stanie dotrzymać im kroku i popełniali kroku siatkarzom z Wyszkowa nie mogli dotrzymać goście. Popełniali o wiele więcej niewymuszonych błędów. Kiedy w aut zaatakował Kamil Skrzypkowski, wyszkowianie prowadzili 7:4. Efektowny pojedynczy blok Sebastiana Wójcika na Januszu Górskim zwiększył przewagę do siedmiu oczek (12:5). Graze  Campera nie zmarnowali okazji i pewnie zwyciężyli w drugim secie.

Jednak w partii numer trzy do głosu doszli podopieczni Tomasza Wasilkowskiego, którzy rozpoczęli z animuszem od prowadzenia 1:3. Z biegiem seta gospodarzom udało się zniwelować przewagę i doprowadzić do remisu. Kiedy w aut zaatakował Rafał Sobański było 6:6. Dobrze dysponowany w polu zagrywki był Łukasz Kaczorowski. To on wyprowadził swój zespół na prowadzenie 17:16. Mimo dobrej gry swego lidera, gospodarze nie byli w stanie zwyciężyć w trzeciej odsłonie. Przyjezdni okazali się lepsi i przedłużyli sobie nadzieje na walkę o zwycięstwo.

Kolejną partię od początku zdominowali gracze z Suwałk. Dzięki dobrej zagrywce Wojciecha Winnika było 4:2 dla Ślepska. Swoje punktu z serwisu  dołożył również Jakub Peszko (6:3). Zawodnicy Campera zdołali doprowadzić do remisu za sprawą kiwki Wójcika (12:12), ale od tego momentu ich gra stanęła w miejscu. Seryjnie tracone punkty oraz błędy własne były bezlitośnie wykorzystywane przez Wojciecha Winnika i jego kolegów. Suwalczanie praktycznie rozbili zespół rywali wygrywając z nimi do 13.

Piąta odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów. W szeregach Campera liderem był Łukasz Kaczorowski, jednak i on zaczął się mylić. Kiedy atakujący zespołu z Wyszkowa uderzył w siatkę o czas poprosił Jan Such (10:8). Przerwa nie podziałała mobilizująco na gospodarzy. Byli oni wyraźnie przybici przegranymi dwoma poprzednim partiami. Odwrotnie było w szeregach przyjezdnych. Byli na fali i nie zamierzali odpuszczać. Świetnie w polu zagrywki pod koniec seta spisał się Kamil Skrzypkowski, który dwukrotnie zdobył punkty bezpośrednio z serwisu. Przyjmujący Ślepska zakończył spotkanie kiedy pocelował zagrywką libero Campera Jacka Obrębskiego. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano atakującego gości Wojciecha Winnika.

KS Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki 2:3
(25:22, 25:17, 22:25, 13:25, 9:15)

Składy zespołów:
Camper: Woroniecki, Główczyński, Pruski, Kozłowski, Wójcik, Ł.Kaczorowski, Obrębski(libero) oraz P. Kaczorowski, Zrajkowski, Zalewski,
Ślepsk: Jurkojć, Schamlewski, Ratajczak, Skrzypkowski, Peszko, Winnik, Dembiec(libero) oraz Sobański, Górski, Leszczawski, Wasilewski

Tekst: Marcin Pieniążek, Siatka.org

Musisz się zalogować, aby móc komentować.