10. KS GROM PRZYTYK 13 6 12:35

JESTEŚMY NA FACEBOOK'U

2012-11-10
Kolejne trzypunktowe zwycięstwo Campera Wyszków

Wynikiem 3:1 zakończył się mecz VI kolejki I Ligi Mężczyzn, rozgrywany w Wyszkowie, pomiędzy miejscowym Camperem, a zespołem AZS UAM Poznań. Dla wyszkowian jest to już czwarte zwycięstwo w sezonie, w tym trzecie przed własną publicznością.

Podopieczni Jana Sucha i Konrada Chrzczonowskiego nie mieli jednak łatwego zadania. W inauguracyjnej odsłonie poznaniacy postawili poprzeczkę wysoko i przy popełniających dużo błędów na początku miejscowych prezentowali się bardzo dobrze. Po raz kolejny Camper pokazał jednak, że w siatkówce wszystko jest możliwe i mimo znaczącej straty (21:24) odrobił ją, w konsekwencji wygrywając 29:27.

W kolejnym secie Tomasz Walendzik i jego partnerzy mieli nieco mniej do powiedzenia. Bardzo dobrze w przyjęciu i w zagrywcę prezentował się Igor Kozłowski, który pierwszy raz rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Między innymi jego silne zagrywki odrzuciły rywali od siatki, tworząc wiele okazji do kontr, a w nich wysoką skutecznością imponowali Kaczorowski i Pruski. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Kolejna odsłona mogła ten mecz zakończyć, jednak wyszkowianie pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Damiana Lisieckiego. Po emocjonującej końcówce, kiedy Camper z wyniku 21:24 podniósł się do 24:24 wydawało się jednak, że wyszkowianie odniosą końcowy triumf. Po dwóch błędach w kolejnych akcjach, to przyjezdni podnieśli ręce w geście zwycięstwa.

Podrażnieni porażką gospodarze nie pozwolili rywalom tego wieczoru na więcej. Czwarty set od początku do końca należał do nich. Na słowa uznania zasługiwał cały zespół. Kibice, którzy wypełnili halę wyszkowskiego WOSiR'u skandowali "ostatni", kiedy na tablicy wyników widniało 24:14. Ich serca zadrżały przez chwilę, ponieważ przez najbliższe pięć minut nie udawało się zakończyć meczu. Blokowany był Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik z kolei atakował w aut. Poznaniacy wybronili kilka ataków, po czym wyprowadzili skuteczne kontry i zniwelowali straty do 24:20. Ostatni punkt w tym meczu podarował Camperowi Sebastian Wójcik, atakując z lewego skrzydła po skosie.

Statuetka najlepszego zawodnika meczu powędrowała w zasłużone ręce Łukasza Kaczorowskiego, który nie rzadko dwoił się i troił na parkiecie, zdobywając najwięcej punktów. Swój debiut w barwach Campera nieoczekiwanie zapisał Waldemar Świrydowicz, który według zapowiedzi miał wystąpić dopiero w meczu z Czarnymi Radom. Już w pierwszej swojej akcji, kiedy wszedł na podwyższenie bloku, zaprezentował doświadczenie, sprytnie opierając piłkę o blok na kontrze. Oby ten udany, pierwszy punkt okazał się prognostykiem na następne mecze. W niedziele zmierzy się Pekpol Ostrołęka z MKS'em Będzin, mecz ten zadecyduje, czy Camper Wyszków będzie zajmował czwarte, czy piąte miejsce w tabeli.

KS Camper Wyszków - AZS UAM Poznań

3:1 (29:27, 25:16, 24:26, 25:20)

KS Camper Wyszków: Woroniecki, Pruski, Główczyński, Kaczorowski, Kozłowski, Wójcik, Knasiecki, Zalewski, Szulik, Świrydowicz, Obrębski

AZS UAM Poznań: Mischke, Schulz, Bukowski, Wojdyński, Walendzik, Makowski, Radojewski, Wojnowski, Pachliński, Rutecki, Mędrzyk, Vlk, Jozefczak, Ożarki, Piórkowski

Wyniki pozostałych spotkań VI kolejki:

Ślepsk Suwałki Czarni Radom 0:3 23:25, 22:25, 16:25
Kęczanin Kęty Jadar Siedlce 3:2 24:26, 25:18, 25:20, 18:25, 15:12
BBTS Bielsko-Biała Stal Nysa 3:2 25:21, 21:25, 23:25, 25:21, 15:12
Energetyk Jaworzno Cuprum Lubin 0:3 13:25, 19:25, 19:25
Pekpol Ostrołęka MKS Będzin -:- [ 11.11.2012 ]

Musisz się zalogować, aby móc komentować.

avatar
fanka
2012-11-11 10:30:43
Bardzo cieszą te trzy punkty ale na Radom trzeba większej determinacji i zaangażowania w grę.Radom to ciężki rywal i kibice.