9. KS ZAWKRZE MŁAWA 17 11 16:44
10. KS GROM PRZYTYK 16 6 14:44

JESTEŚMY NA FACEBOOK'U

2013-04-14
Camper Wyszków po siatkarskim dreszczowcu pokonuje Cuprum po raz drugi! Stan rywalizacji 2:2!

KS Camper Wyszków - Cuprum Mundo Lubin

3:2 (32:34, 25:22, 25:23, 15:13)

Stan rywalizacji 2:2

Pierwszy set dostarczył widzom ogromu emocji. Camper wypracował sobie spokojną przewagę, jednak z upływem czasu ona malała. W samej końcówce rzutem na taśmę Lubinianie wyrównali, borniąc piłkę setową na 24:24. Walka na przewagi toczyła się bardzo długo. Wyszkowianie mieli większość piłek setowych, jednak w pewnym momencie zablokowany został Sebastian Wójcik, a asem serwisowym na 34:32 zakończył seta Daniel Wilk. Camper prezentuje dobrą grę, jednak w kolejnych partiach musi konsekwentnie bronić wypracowanego wyniku.

Początek drugiej partii należał do rozpędzonych gości. Podopieczni Pawła Szabelskiego w pewnym momencie osiągnęli pięciopunktowe prowadzenie. Nie załamało to wyszkowian, którzy po przerwie na żądanie Jana Sucha zaczęli mozolnie odrabiać straty. Przy zagrywce Sebastiana Wójcika Camper zniwelował straty do zera (15:15). Na dwa punkty miejscowi uciekli po przechodzącej Waldemara Świrydowicza (20:18). Przeciwnicy mieli szanse wyrównać, jednak po kontrze, Damian Dykas nadział się na szczelny blok wyszkowian (22:20). W kolejnej akcji Waldemar Świrydowicz przypilnował blokiem Kordysza i było już 23:20. Przyjezdni walczyli jednak do końca, as serwisowy Damiana Dykasa zmusił Jana Sucha do wykorzystania przerwy (23:22). Atakiem blok-aut Sebastian Wójcik dał swojej drużynie pierwszą piłkęsetową. Na podwyższenie bloku pod siatką pojawił się wtedy Maciej Główczyński. Daniel Wilk ponownie był tym zawodnikiem, który jako ostatni z lubinian dotknął piłki w partii, tym razem jednak został zablokowany, a piłki spadającej na siódmy metr nie zdołał już podbić libero Tylicki. Wyszkowski zespół zwycięża 25:22 i wyrównuje stan rywalizacji w czwartym meczu na 1:1. Na trybunach słychać głośne "Do Lubina" w wykonaniu Klubu Kibica Campera Wyszków.

Trzecia odsłona rozpoczęła się tym razem od zaciętej rywalizacji punkt za punkt. Po krótkiej w wykonaniu Świrydowicza było 8:7 dla Campera. Kiedy środkowy Cuprum Michalski posłał swój atak w aut, wyszkowianie jako pierwsi odskoczyli od rywala na dwa punkty (10:8). Z upływem czasu zawiązywała się bardzo zacięta walka o każdy punkt. Widzowie byli świadkami dłuższych wymian, z których w większości obronną ręką wychodzili miejscowi. Kiedy Daniel Wilk nie pierwszy raz w tym meczu uderzył z lewego skrzydła w aut, trener Paweł Szabelski poprosił o pierwszy czas (13:11). Niestety tym samym odpowiedział Paweł Kaczorowski i na tablicy wyświetlił się remis 13:13. W dalszym przebiegu seta siatkarze Jana Sucha odskoczyli ponownie na kilka "oczek (20:16). Kontra Wilka przybliżyła "miedziowych" na dwa punkty (20:18). Bardzo ważnym blokiem popisał się w tym momencie Łukasz Kaczorowski, który w pojedynkę powstrzymał Michała Żuka na lewym skrzydle (21:18). Kapitalna akcja w wykonaniu libero Knasieckiego, pozwoliła Camperowi wyprowadzić skuteczną akcję na 22:19. Atomowa zagrywka Łukasza Kaczorowskiego i przechodząca Dariusza Szulika uszczęśliwiły kibiców gospodarzy po raz kolejny. Pierwszą piłkę setową wyszkowianie zyskali po autowym ataku Daniela Wilka (24:19). Ten sam siatkarz otrzymał od Jakuba Oczko piłkę na przełamanie, jednak powtórzył swój błąd z poprzedniej akcji, dając zwycięstwo Camperowi 25:19 i prowadzenie 2:1 w setach.

W czwartym secie wyszkowianie nie zwalniali tempa. Prowadzili kilkoma punktami, między innymi po bloku na Danielu Wilku. Cuprum Mundo zdołało jednak wyrównać 11:11, a nawet wyjść na prowadzenie 12:11. As serwisowy Sebastiana Wójcika na chwilę uspokoił grę gospodarzy. Kiedy Łukasz Kaczorowski zaatakował z 2 linii po prostej wszystkim wydawało się, że będzie remis 15:15. Sędziowie dopatrzyli się jednak przejścia linii trzeciego metra u leworęcznego atakującego (14:16). Przewaga przyjezdnych wzrosła po autowej kiwce Pawła Kaczorowskiego. Sprytna kiwka Wójcika przyniosła osiemnasty punkt Camperowi, wciąż jednak pozostawały dwa "oczka" straty. Przed zagrywką Łukasza Kaczorowskiego Paweł Szabelski poprosił o czas. Poprosił swoich zawodników za boczną linię po raz drugi, kiedy Camper zmniejszył stratę do jednego punktu (20:21). Potrójny blok Szulika, Zrajkowskiego i Pawła Kaczorowskiego na Michale Żuku dał gospodarzom kolejny kontakt z rywalem (21:22). Zgromadzeni miejscowi kibice szaleli z radości kiedy na kontrze po prostej, z lewego skrzydła wybrał się Paweł Kaczorowski (22:22). Camper stanął przed szansą osiągnięcia piłki setowej, jednak na kontrze Bartosz Zrajkowski rozegrał do Łukasza Kaczorowskiego, który nadział się na podwójny blok rywali. W następnej akcji problemy z przyjęciem miał libero Knasiecki, rozgrywający ratując sytuację wystawił na lewe skrzydło, z którego ponownie młodszy Kaczorowski zaatakował w blok. Cuprum nie odpuścił do samego końca i po wygranej 25:23 wyrównał stan meczu 2:2.

Tie-break od prowadzenia rozpoczęli wyszkowianie. Przy zmianie stron było aż 8:4 dla Campera. To co funkcjonowało bez zarzutów na początku, nie wychodziło siatkarzom Jana Sucha chwilę potem. Cuprum ambitnie walczył o każdy punkt i odrabiał straty. Dwa ataki w aut ze środka posłał Mariusz Pruski i było już 8:8. Wyszkowianie nie dali się jednak wyprowadzić z równowagi i odskoczyli po raz kolejny na dwa punkty. Kiedy Lubinianie wyrównali 13:13 emocje sięgały zenitu. Decydujący głos należał w tym spotkaniu jednak do Campera, który podwójnym blokiem przypieczętował zwycięstwo 15:13 i 3:2 w setach. Zawodnikiem meczu został kapitalnie spisujący się w zagrywce i na środku Dariusz Szulik. Gratulujemy wyszkowskiej drużynie zimnej krwi, walki i zwycięskiej końcówki.

Decydujący o awansie do półfinału mecz odbędzie się w najbliższą środę, w Lubinie. Więcej informacji na temat tego spotkania ukaże się niebawem.

Musisz się zalogować, aby móc komentować.