Musisz się zalogować, aby móc komentować.

2012-10-29
Sportowe Fakty: Jan Such - Było to fantastyczne widowisko

Beniaminek z Wyszkowa po sobotnim pojedynku może mieć duży niedosyt. Camper dopiero po pięciosetowym boju musiał uznać wyższość KPS-u. - Brakowało chłodnej głowy w końcówkach - mówi trener Jan Such.

- Było to dobre spotkanie. Podobnie jak w meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ze Skrą Bełchatów, obie drużyny stworzyły niesamowite widowisko. Na trybunach byli kibice obu zespołów. Wszystkie sety rozstrzygane były na przewagi, gdzie każdy zespół mógł wygrać 3:0 lub 3:1. Mieliśmy piłki meczowe w górze. Niestety zdobyliśmy tylko jeden punkt. Szkoda bo według mojej opinii zasłużyliśmy na więcej - przyznał dla portalu SportoweFakty.pl Jan Such, opiekun Campera Wyszków.

Mimo porażki siatkarze z Wyszkowa mogli z podniesionymi głowami wyjechać z Siedlec. W wielu elementach Camper imponował, choćby w zagrywce, która sprawiała wiele problemów przyjmującym KPS-u. - Zagraliśmy doskonale zagrywką. Zdobyliśmy bodajże 17 punktów z tego elementu. Popełniliśmy natomiast zbyt wiele błędów w ataku. Słabiej zagrał Łukasz Kaczorowski. Nie mam niestety drugiego atakującego i ten fakt za pewnością zaważył, że to zespół z Siedlec cieszy się ze zwycięstwa - analizuje 64-letni szkoleniowiec.

Sobotnie derby Mazowsza były prawdziwym świętem siatkówki. Przy komplecie publiczności i fantastycznym dopingu obie drużyny rywalizowały jak równy z równym. W żadnym secie żadna nie stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Wszystkie partie rozstrzygały się dopiero w końcówkach. - Brakowało nam chłodnej głowy w końcówkach. Nie zrealizowaliśmy założeń, które przekazałem przed meczem. Ze środka kończyliśmy praktycznie wszystkie piłki, a ostatnia piłka meczowa poszła na skrzydło, którą goście wybronili i w efekcie czego wygrali spotkanie. Brawo za ambicje dla drużyny z Siedlec, czekamy jednak na rewanż w Wyszkowie - podkreśla były szkoleniowiec Resovii Rzeszów czy Jadar Radom.

Drużyna z Wyszkowa pierwszy raz w historii występuje na takim szczeblu rozgrywek. Na co stać w premierowym sezonie ekipę z Mazowsza? - Walczymy tylko o pierwszą ósemkę. W naszym zespole nie ma zawodników, którzy graliby w PlusLidze. Jest u nas wielu zawodników z Hajnówki, właściwie połączyliśmy dwa kluby i walczymy jak równy z równym w pierwszej lidze. Wygraliśmy z Pekpolem Ostrołęka i Energetykiem Jaworzno. Pokazaliśmy dobrą siatkówkę z Bielskiem, także nie ma się czego wstydzić - ocenia doświadczony szkoleniowiec. Przypomnijmy, iż Camper Wyszków po przegranej z KPS Jadar zajmuje 8. lokatę.

Po czterech rozegranych kolejkach widać, iż liga jest bardzo wyrównana. W rozgrywkach praktycznie każdy zespół może wygrać z każdym. Według Jana Sucha najpoważniejszym kandydatem do wygrania zmagań na zapleczu PlusLigi jest BBTS Bielsko-Biała.

- Na pewno bardzo silny jest BBTS Bielsko-Biała, który póki co wygrywa wszystko. Liczył się będzie na pewno Cuprum Lubin. Inne zespoły są już na jednakowym poziomie. Mistrz z Nysy przegrał chociażby z Pekpolem Ostrołęka. Będzie wiele ciekawych pojedynków tak jak nasz z KPS. Nawet okazało się, że Energetyk Jaworzno, który miał olbrzymie problemy wygrywa z Kęczaninem. Liga będzie bardzo ciekawa - kończy szkoleniowiec.

2012-10-29
PZPS: I Liga - podsumowanie IV Kolejki

KPS Jadar Siedlce – KS Camper Wyszków 3:2 (24:26, 25:23, 23:25, 27:25, 19:17)
Wynik tego spotkania potwierdza opinie, że w męskiej I lidze wszystko jest możliwe. W Siedlcach losy setów i całego spotkania wahały się bardzo długo. Każda z drużyn mogła wcześniej rozstrzygnąć losy rywalizacji. – Wynik ten najlepiej świadczy jak wyrównana jest stawka zespołów – powiedział trener wyszkowskiej drużyny Jan Such.

BBTS Bielsko-Biała – RCS Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:16, 25:20)
W pierwszym secie gospodarze prowadzili 17:11. Za sprawą głównie Kamila Gutkowskiego radomianie odrobili straty do 23:22. BBTS wygrał tę partię i w dwóch pozostałych wyraźnie dominował nad beniaminkiem I ligi.

MKS Banimex Będzin – KS Cuprum Mundo Lubin 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:19)
Gospodarze tylko w pierwszym secie dali się zaskoczyć finaliście rozgrywek z poprzedniego sezonu. W trzech następnych przeważali m.in. za sprawą swojej dobrej zagrywki. W tym elemencie byli lepsi od rywali 11-2. Celował w tym Mateusz Zarankiewicz. Zdobył on dla będzinian najwięcej punktów – 23.

Ślepsk Suwałki – KU AZS UAM Poznań 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:23)
Po dwóch łatwo przegranych setach od połowy trzeciego goście zaczęli uzyskiwać przewagę i spokojnie zwyciężyli w tej partii. W czwartej inicjatywa należała do gospodarzy, którzy jednak pod jej koniec zaczęli tracić punkty i niewiele brakowało, żeby doszło do tie breaka. MVP meczu został wybrany Wojciech Winnik.

MCKiS Energetyk Jaworzno – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (28:26, 27:25, 25:16)
Po dwóch setach walki w trzecim goście spasowali.

Pekpol Ostrołęka – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)
Mistrz poprzedniego sezonu ani przez chwilę nie przypominał w Ostrołęce drużyny, która miałaby wysokie aspiracje. W drugiej partii gospodarze prowadzili już 20:12. W trzeciej gra punkt za punkt toczyła się do stanu 11:11. Pekpol uzyskał szybko cztery punkty przewagi 16:12. Goście jeszcze wyrównali na 21:21, ale końcówka należała do lepszego w sobotę Pekpolu. Zwycięstwo było również prezentem dla obchodzącego tego dnia urodziny Macieja Krzywieckiego. Udanymi akcjami w całym spotkaniu popisywał się Grzegorz Pietkiewicz.

2012-10-28
Siatkarski horror w Siedlcach, Camper przegrywa wygrany mecz.

W meczu IV Kolejki I Ligi Mężczyzn KPS Jadar Siedlce pokonał po siatkarskim dreszczowcu Campera Wyszków 3:2. Bardzo szkoda niewykorzystanej szansy, która nadarzyła się zarówno w czwartym secie, kiedy Camper prowadził 2:1 w setach i walczył na przewagi, jak i w tie-breaku, kiedy prowadził 14:12. Jeden punkt zdobyty na wyjeździe cieszy, ale niedosyt z pewnością pozostaje. Wyszkowianie są jedynym zespołem, który w tej kolejce zdobył punkt w meczu wyjazdowym.

Sobotni mecz rozegrano w wypełnionej kibicami jednej i drugiej drużyny hali, przy ulicy Prusa w Siedlcach. Od mocnego uderzenia rozpoczęli go miejscowi. Camperowi brakowało spokoju i pewności w pierwszych akcjach. KPS prowadził już 9:4, jednak sygnał do odrabiania strat dał swoim kolegom Łukasz Kaczorowski odrzucając ich od siatki zagrywką. Siatkarze Sucha i Chrzczonowskiego zniwelowali straty i tracili do gospodarzy już tylko punkt (9:8). W kolejnych minutach zespoły walczyły jak lwy o każdy punkt. W końcówce siedlczanie, jako pierwsi osiągnęli stan piłki setowej, jednak Camper nie złożył broni, wyrównał i zwyciężył 26:24.

As serwisowy Konrada Woronieckiego otworzył drugą partię. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza dzięki świetnej postawie zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki Jakuba Buckiego zbudowali kilkupunktową przewagę. Z odpowiedzią nie czekał długo brylujący na zagrywcę w ekipie Campera Łukasz Kaczorowski. Między innymi dzięki jego zasłudze wyszkowianie odrobili straty i prowadzili 7:5. Przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów 16:13 i nie zapowiadało się, by szybko stopniała. Po raz kolejny rywale udowodnili jednak, że w tak ważnym meczu nie ma miejsca na moment dekoncentracji, czy podłamania. Efektowna gra środkowego Witolda Chwastyniaka i atakującego Jakuba Buckiego sprawiła, że po zaciętej końcówce tym razem kibice z Siedlec cieszyli się ze zwycięstwa swojej drużyny 25:23.

2012-10-25
Przegląd Sportowy: Z obu stron siatki

W czwartkowym numerze Przeglądu Sportowego znaleźliśmy artykuł z udziałem trenera Campera Wyszków Jana Sucha. Szkoleniowiec wyszkowskiego zespołu wybrał w nim szóstkę III Kolejki siatkarskiej PlusLigi. Kto i dlaczego znalazł się w gronie wyróżnionych?

By przeczytać, wystarczy kliknąć na obrazek.

2012-10-25
Siatka.org: Ślepsk pokonał Camper i gra dalej

Polecamy relacje Siatki.org ze środowego meczu

Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki

Po pięciosetowym boju do kolejnej rundy awansowali siatkarze Ślepska Suwałki. Mimo, że siatkarze Tomasza Wasilkowskiego przegrywali już z gospodarzami 2:0. Ostatecznie triumfowali 2:3 i w kolejnej rundzie ich przeciwnikiem będą Czarni Rząśnia.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej z gry z obydwu stron siatki. Prym w swoich drużynach wiedli atakujący, Łukasz Kaczrowski w szeregach Campera Wyszków oraz Wojciech Winnik w Ślepsku Suwałki. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 11. Kiedy na zagrywce pojawił się Igor Kozłowski, gospodarze zaczęli odjeżdżać rywalom. Po jego asie serwisowym w kolejnej akcji skutecznie zaatakował Mariusz Pruski i było 15:13 dla miejscowych. Wtedy o czas poprosił trener gości Tomasz Wasilkowski. Po przerwie kolejną trudną zagrywkę wykonał Sebastian Wójcik, na tablicy widniał wtedy wynik 17:14. Przyjezdni nie byli już w stanie nawiązać walki z siatkarzami Campera. Podopieczni Jana Sucha triumfowali pewnie 25:22.

2012-10-24
Camper po kolejnym pięciosetowym meczu uległ Ślepskowi Suwałki

Niestety w meczu III Rundy Pucharu Polski Klub Sportowy Camper Wyszków uległ po tie-breaku ekipie Ślepska Suwałki. Podopieczni Jana Sucha i Konrada Chrzczonowskiego prowadzili już 2:0, jednak ostatecznie w musieli uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając w kolejnych trzech setach. Siatkarzom dziękujemy za grę oraz kibicom za gorący doping. Przed nami bardzo ważny mecz ligowy z KPS'em Jadar Siedlce, już w sobotę, o 20.00.Zachęcamy do zgłaszania się na wyjazd ! Do środowego wieczoru zapisało się narazie 31 osób. Jest jeszcze 19 miejsc.

KS Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki

2:3 (25:22, 25:17, 22:25, 13:25, 9:15)

2012-10-18
PZPS: Lider zagra w Wyszkowie

Tylko trzy drużyny – BBTS Bielsko-Biała, KS Cuprum Lubin i KS Camper Wyszków – nie przegrały meczu w dwóch kolejkach I ligi siatkarzy. Po sobotnich spotkaniach co najmniej jedna nich na pewno wypadnie z tego grona. Dojdzie do bezpośredniej konfrontacji w Wyszkowie, gdzie podopieczni trenera Jana Sucha podejmą lidera tabeli - BBTS.

- Mecze dwóch kolejek pokazały, że liga będzie bardzo ciekawa i w wielu meczach dojdzie do interesującej walki. Nie brakowało tie breaków, a w spotkaniach które zakończyły się wynikami 3:0 było sporo gry na przewagi, jak choćby w naszej potyczce przed własną publicznością ze Ślepskiem Suwałki – mówi trener BBTS, Janusz Bułkowski.

W tym sezonie bielszczanie, poza zwycięstwem nad Ślepskiem, pokonali jeszcze na wyjeździe KPS Jadar Siedlce 3:2. Z kolei KS Camper wygrał u siebie z Pekpolem Ostrołęka 3:2 i uzyskał taki sam rezultat w Jaworznie z MCKiS Energetyk.

- Z naszym najbliższym rywalem nie mieliśmy się okazji spotkać w sparingach w okresie przygotowań do sezonu. Mamy jednak kasety wideo z nagraniami spotkań tej drużyny i uzyskaliśmy pewien obraz zespołu Jana Sucha. Widać, że mocno eksploatowani są przyjmujący Wójcik i atakujący Kaczorowski – dodaje Janusz Bułkowski.

Trener BBTS Bielsko-Biała jest optymistą przed meczem w Wyszkowie. – Nie było okazji zagrać w Wyszkowie, wiemy że tamtejsza hala jest dość specyficzna. Jedziemy z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Ścisk w tabeli I ligi jest już niesamowity. Do czołowej ósemki kandyduje z dziesięć drużyn. Nawet zespołów zajmujących obecnie ostatnie lokaty w tabeli nie należy spisywać na straty. Liga jest chyba bardziej wyrównana niż przed rokiem, a wyniki większości spotkań będzie bardzo trudno wytypować. Na pewno z tego cieszą się kibice – mówi Janusz Bułkowski.

Mecz KS Camper Wyszków – BBTS Bielsko-Biała rozegrany zostanie w sobotę (początek 18.00).