JESTEŚMY NA FACEBOOK'U

Strona główna

2013-02-13
Jan Such dla Strefy Siatkówki: To będzie mecz na dobrym poziomie

W 18. kolejce I ligi dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku. Do Wyszkowa zawita lider zaplecza PlusLigi, Czarni Radom, który zmierzy się z miejscowym Camperem. Trener gospodarzy Jan Such zapowiada walkę od pierwszej do ostatniej piłki.

Po porażce w Suwałkach przed dwoma tygodniami, w siedemnastej kolejce Camper Wyszków pokonał AZS UAM Poznań 3:1. Szkoleniowiec wyszkowian przyznał, że wygrana w Poznaniu jest dla jego zespołu bardzo cenna. - W Poznaniu zespół wyszedł bardzo zmobilizowany, bo gdyby przydarzyła się nam jakaś przypadkowa porażka to oddaliło by nas od bardzo oczekiwanego miejsca w ósemce. A marzy nam się troszkę więcej. Cały zespół zagrał bardzo dobrze. Wynik pierwszego seta 34:32 pokazuje jaka była walka - powiedział szkoleniowiec Campera. Jan Such pochwalił również zespół ze stolicy Wielkopolski. - Widać, że gra zespołu została uporządkowana przez trenera Vettoriego. Nieprzypadkowo wygrali u siebie z Suwałkami i w Będzinie. Grają znakomicie w obronie, prezentują bardzo szybką siatkówkę. Tym bardziej cieszy nas zwycięstwo w Poznaniu - dodał.

Triumf nad przedostatnią drużyną w tabeli znacznie przybliżył wyszkowian do występu w fazie play-off. W sobotę podopieczni Jana Sucha zmierzą się z liderem I ligi Czarnymi Radom. Do Wyszkowa radomianie przyjeżdżają w roli faworyta, ale trener Campera zapowiada, że będzie to ciekawy mecz. - Będzie na pewno trudno, faworytem jest Radom. W tamtym roku jeszcze w II lidze udało nam się wygrać u siebie 3:2. Była pełna hala, teraz też zapraszam wszystkich kibiców - powiedział trener zespołu z Wyszkowa. Bilans pojedynków pomiędzy tymi zespołami przemawia za podopiecznymi Wojciecha Stępnia. W pierwszej rundzie siatkarze Campera ponieśli porażkę w Radomiu 3:0. Teraz o zwycięstwo może nie być łatwo. Jednak zawodnicy z Wyszkowa wydają się być w formie. - Paweł Kaczorowski powrócił do dobrej dyspozycji, należy dodać jeszcze Łukasza Kaczorowskiego i Sebastiana Wójcika. To jest cała nasza nadzieja, że przy formie tych zawodników uda się pokonać Czarnych. Znakomicie prezentują się nasi środkowi. Jakiś punkt zdobyty w tym meczu z Radomiem zagwarantuje nam pewne miejsce w ósemce. Także nic tylko walczyć - podsumował Jan Such

Camper do meczu przystąpi osłabiony brakiem Kamila Kacprzaka, który leczy uraz kostki. Są również pozytywy, bowiem do treningów po zerwaniu ścięgna Achillesa wraca Dominik Żmuda. - Wiadomo, że będzie ciężko mu dojść do tej dyspozycji sprzed kontuzji w tak krótkim czasie. Trzeba przyznać,że trenuje bardzo solidnie. Jeżeli tylko dojdzie do pełni sił dostanie szanse - dodał trener Campera.

Z pewnością obydwa zespoły będą walczyć do ostatniej piłki. Siatkarze Campera będą chcieli zatrzeć złe wrażenie jakie pozostało po pierwszym meczu w Radomiu, kiedy gładko przegrali w trzech setach. - To z pewnością będzie mecz na dobrym poziomie. Przy pełnych trybunach. Zapowiada się fantastyczne widowisko - zakończył Such. Początek spotkania pomiędzy Camperem Wyszków a Czarnymi Radom w sobotę o 18.

Musisz się zalogować, aby móc komentować.

2013-02-09
Wygrywamy w Poznaniu za 3 punkty!

W 17. kolejce I ligi siatkarzy mężczyzn, zespół AZS UAM Poznań uległ na własnym parkiecie KS Camperowi Wyszków 1:3 (32:34, 18:25, 25:20, 16:25). Była to pierwsza porażka poznańskiej drużyny pod wodzą włoskiego szkoleniowca Nicoli Vettoriego. Z kolei podopieczni Jana Sucha udowodnili, że stać ich na miejsce w pierwszej czwórce zaplecza PlusLigi.

I set

Ci, którzy na samym początku chcieli przekonać się, kto tak naprawdę będzie dyktował warunki na parkiecie mogli być zaskoczeni. Już od pierwszej piłki można było przeczuwać wyrównany bój. Jednak początek pierwszego seta był bardziej widowiskowy wykonaniu gospodarzy, którzy wykorzystywali blok oraz często atakowali ze środka. Po drugiej stronie brylował Łukasz Kaczorowski, który w początkowych fragmentach spotkania był nieomylny. Do pierwszej dwupunktowej przewagi doszło przy stanie 4:6 dla gości. Sygnał do odrabiania strat dał kapitan Akademików – Martin Vlk. Momentami Słowaka wspierał Krystian Pachliński, który świetnie atakował ze skrzydeł. Oba zespoły grały punkt za punkt, notując co najwyżej przewagę dwóch oczek. Akademicy nie mogli znaleźć recepty na świetnie dysponowanego Kaczorowskiego, z kolei wyszkowianie nękani byli atakami ze skrzydeł, a tam bezbłędny był Vlk.

2013-02-07
Zbliża się kolejny ważny mecz AZS UAM Poznań - KS Camper Wyszków

Klub Sportowy Camper Wyszków w najbliższą sobotę podejmie w meczu 17 kolejki I Ligi Siatkarzy AZS UAM Poznań. Wyszkowianie są faworytem, jednak zwycięstwo z przedostatnią drużyną tabeli z pewnością nie przyjdzie łatwo.

W Poznaniu coraz mocniej wierzy się w kolejne zwycięstwo będących na fali Akademików. Zagrają oni przed własną publicznością i pod wodą nowego trenera zrobią wszystko by zapisać trzecią wygraną z rzędu. Jeśli im się uda, w przypadku przegranej KPS'u Jadar Siedlce z Kęczaninem Kęty, znacznie poprawią swoją sytuację.

Podopieczni Jana Sucha zapowiadają jednak, że do stolicy Wielkopolski udają się po trzy punkty. Chcą zatrzeć zły ślad z poprzedniej serii spotkań i szybko powrócić do czwórki. Żeby tak się stało już po siedemnastej kolejce, Camper musi wygrać 3:0, lub 3:1, a obecnie trzeci w tabeli Pekpol powrócić z Będzina bez punktu.

Tak wyglądają tylko kalkulacje, siatkarska rzeczywistość bywa nie obliczalna, więc nie pozostaje nic innego, jak trzymac kciuki za wyszkowskich siatkarzy i liczyć, że błędy z Suwałk prędko się nie powtórzą.

Początek meczu w sobotę, o 16:00. Uzyskaliśmy informację, że relacja tekstowa z meczu będzie przeprowadzona na fanpage'u AZS UAM Poznań, na Facebook'u. Zachęcamy do jej śledzenia.

Poniżej prezentujemy statystyki z dotychczasowych meczów obydwu beniaminków, oraz relacje wideo z pierwszego meczu w Wyszkowie, wygranego przez Camper 3:1.

Niespodzianka w Suwałkach, Camper Wyszków pokonany 3:0

Klub Sportyw Camper Wyszków w meczu XVI Kolejki uległ na wyjeździe ekipie Ślepska Suwałki 3:0. Wyszkowianie w pierwszych dwóch odsłonach ustępowali zagrywką i w konsekwencji atakiem.

W trzeciej zawiesili gospodarzom poprzeczkę nieco wyżej, przez większość seta prowadząc 1-3 punktami. Niestety końcówka należała ponownie do podopiecznych Tomasza Wasilkowskiego, którzy po autowym ataku Sebastiana Wójcika cieszyli się ze zwycięstwa 26:24 i 3:0. Statuetka MVP trafiła w ręce Łukasza Jurkojcia. Naszą drużynę tradycyjnie wspierała grupa kibiców, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kolejnych wyjazdów.

Jest to druga, trzysetowa porażka Campera w tym sezonie. Mamy nadzieję, że kolejny wyjazdowy mecz, już za tydzień, w Poznaniu, przyniesie wyszkowskiej drużynie zdobycz punktową, a najlepiej komplet. Niebawem zamieścimy obszerniejszą relacje z meczu oraz informacje o pozostałych meczach i sytuacji w tabeli. Fragmenty meczu Ślepsk-Camper będzie można obejrzeć w niedzielę, o godzinie 17.00 na www.tvs24.pl.

Ślepsk Suwałki - KS Camper Wyszków 3:0 (25:20, 25:17, 26:24)

2013-01-26
KPS pokonany za trzy punkty !

Czterech setów potrzebowali siatkarze Campera Wyszków by pokonać w meczu XV kolejki I Ligi zespól KPS'u Jadar Siedlce. Wyszkowianie wysoko ulegli rywalom w secie otwarcia, jednak w kolejnych trzech partiach byli nie do powstrzymania. Zawodnikiem spotkania został rewelacyjnie serwujący i atakujący Łukasz Kaczorowski. Camper dzięki zwycięstwu 3:1 zdobył trzy punkty i awansował z szóstej na czwartą pozycję w tabeli.

Sobotnie spotkanie miejscowi rozpoczęli w następującym składzie: Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Waldemar Świrydowicz, Mariusz Pruski, Konrad Woroniecki i libero Tomasz Knasiecki. Samego początku nie mogli zaliczyć do udanych, ponieważ asem serwisowym popisał się Jasiński, chwilę później podwójny blok zatrzymał przyjmującego Sebastiana Wójcika. Pierwszy punkt zapisał na koncie Campera Łukasz Kaczorowski obijając ręce blokujących. Kiedy siedlczanie wyprowadzili efektowną akcję szóstą strefą na 5:3 (Bułkowski), wydawało się, że nabierają wiatru w żagle. Wyszkowianie chcąc temu zaprzeczyć szybko wyrównali po skutecznej akcji blokiem na atakującym Buckim, siatkarzu, który czynił najwięcej krzywd Camperowi podczas pierwszego meczu. Niestety najbliższe minuty należały do siatkarzy Dominika Kwapisiewicza. Ustawiali oni szczelny blok, eliminując z ataku Pawła i Łukasza Kaczorowskich. Przy stanie 5:8 Jan Such poprosił o pierwszą przerwę. Zdecydował się również na zmiany personalne, desygnując do gry Dominika Zalewskiego na przyjęcie (za Kaczorowskiego) i Bartosza Zrajkowskiego do rozegrania (za Woronieckiego). Obraz gry nie uległ jednak zmianie, a rozpędzeni przyjezdni, w tym szczególnie wyróżniający się Bułkowski nie pozwolili zbliżyć się Camperowi. KPS ku dużemu zaskoczeniu w secie otwarcia triumfował wysoko 25:13.

Po zmianie stron zespół Jana Sucha i Konrada Chrzczonowskiego odrodził się.

avatar
Polsat.S
2013-04-06 17:46:12
Brawo
2013-01-25
Kolejne derby Mazowsza w Wyszkowie

Już w sobotę drużyna Campera Wyszków powalczy o kolejne punkty w I lidze. Tym razem podopieczni Jana Sucha i Konrada Chrzczonowskiego podejmą na własnym parkiecie dziewiąty w tabeli KPS Jadar Siedlce. Oba zespoły doskonale się znają, ponieważ od lat toczą ze sobą zacięte boje.

W pierwszym spotkaniu (IV kolejka) po pasjonującej, wyrównanej walce triumfowali u siebie siedlczanie 3:2. Wówczas wyszkowianie byli o włos od zwycięstwa, ponieważ mieli swoje piłki meczowe. Od tamtego starcia upłynęły trzy miesiące, a w szeregach Campera doszło do wzmocnień kadrowych. Do klubu dołączył Waldemar Świrydowicz i obecnie kontuzjowany Kamil Kacprzak. Problemy zdrowotne ma już za sobą z kolei Paweł Kaczorowski, który powrócił niedawno do gry i wysokiej dyspozycji. Podczas Turnieju Noworocznego obie ekipy zmierzyły się w finale i tym razem po "pięciosetówce" górą byli wyszkowianie. Biorąc pod uwagę atut własnej hali oraz pozycję w tabeli, można stwierdzić, że to właśnie sobotni gospodarze przystąpią do gry w roli faworyta. Nie zapominajmy jednak, że Jadar to silny, doświadczony rywal. Co prawda w ostatnim meczu, przed własną publicznością uległ Ślepskowi Suwałki, to z całą pewnością do Wyszkowa przyjedzie po zwycięstwo. Siatkarzy Dominika Kwapisiewicza i Macieja Nowaka wspierać będzie prawdopodobnie liczna grupa siedleckich kibiców. Uwzględniając niezawodnych, głośno dopingujących fanów Campera Wyszków, zapowiada się wspaniałe siatkarskie widowisko. Kto wyjdzie z niego zwycięsko dowiemy się już w sobotę wieczorem. Początek meczu o godzinie 18:00.

Polska Siatkówka: Podsumowanie XIV kolejki

BBTS Bielsko-Biała przed RCS Czarnymi Radom oraz Energą Pekpolem Ostrołęka – taka jest kolejność czołowej trójki drużyn w I lidze siatkarzy po 14 rundach.

MKS Cuprum Mundo Lubin - KU AZS UAM Poznań
3:1 (24:26, 25:20, 25:20, 25:22)

Goście zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Po walce wygrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych przewagę uzyskali gospodarze, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli i podobnie jak w poprzednim sezonie mierzą wysoko.

KPS Jadar Siedlce - Ślepsk Suwałki
1:3 (22:25, 14:25, 25:18, 20:25)

Oba zespoły walczą o awans do ósemki. Siedlczanie po porażce zajmują 9. Miejsce. Wyprzedził ich dzięki zwycięstwu rywal z Suwałk. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza mają jednak tylko 1 punkt straty do Ślepska.

BBTS Bielsko-Biała - KS Camper Wyszków
3:2 (22:25, 22:25, 25:20, 25:17, 15:12)

Lider tabeli przegrywał 0:2. Jednak podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego pokazali charakter i odwrócili losy rywalizacji. W połowie tie-breaka był remis 8:8. Przewagi 12:9 gospodarze już nie oddali. Kontuzji w drużynie z Wyszkowa doznał w pierwszym secie Kamil Kacprzak.

MCKiS Energetyk Jaworzno – RCS Czarni Radom
0:3 (18:25, 25:27, 18:25)

Radomianie kontynuują serię udanych występów. W drugim secie outsider tabeli zmusił ich do dużego wysiłku, ale w pierwszym i trzecim przewaga gości nie podlegała dyskusji.

Energa Pekpol Ostrołęka  - UMKS Kęczanin Kęty
3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

W pierwszym secie gospodarze objęli kilkupunktowe prowadzenie. Jednak ich przewaga została odrobiona i doszło do wyrównanej końcówki. W trzeciej partii goście prowadzili 6:2, ale następnie do głosu doszli zawodnicy Energi Pekpolu. W ich szeregach imponował zagrywką Maciej Krzywiecki. Został on uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MKS Banimex Będzin - Stal AZS PWSZ Nysa
3:1 (25:21, 32:30, 20:25, 25:14)

Gospodarze przerwali serię porażek. W meczu z zespołem z Nysy odnieśli pewne zwycięstwo. Tylko drugi set był bardzo wyrównany. Ten fragment gry bardzo udanie rozpoczął się dla gości. Prowadzili oni 7:2. Gospodarze jednak wyrównali i wygrali emocjonującą końcówkę.

2013-01-19
Wywozimy cenny punkt ze Śląska. Zwycięstwo było tak blisko

Camper Wyszków po pięciosetowym boju uległ liderowi I ligi BBTS'owi Bielsko Biała 3:2. Wyszkowianie byli blisko sprawienia niespodzianki, prowadzili po dwóch setach 2:0.

W kolejnych dwóch partiach górą byli gospodarze i wyrównali stan meczu.  W tie-breaku również zaczęli od prowadzenia, którego pieczałowicie pilnowali. W końcówce siatkarze Jana Sucha zniwelowali straty do dwóch punktów (14:12), zmuszając trenera Janusza Bułkowskiego do wykorzystania przerwy. Jego zawodnicy po powrocie na parkiet unieśli ręce w geście triumfu, ponieważ Bartosz Zrajkowski zaryzykował zagrywką i niestety ją zepsuł.

Był to kolejny mecz z udziałem Campera, w którym nie zabrakło kontuzji. Tym razem nabawił się jej nasz przyjmujący Kamil Kacprzak, który pod koniec pierwszego seta wylądował na nogach atakującego BBTS'u i skręcił kostkę. Według wstępnych analiz będzie pauzował przez najbliższy miesiąc.

Dziękujemy wyszkowskiej drużynie za walkę i zdobyty cenny punkt na wyjeździe, a Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Mecz zapowiadany hitem kolejki z pewnością nie zawiódł kibiców siatkówki. Szczegółowe informacje o meczu ukażą się  niebawem.