LOGOWANIE

Nazwa użytkownika
Hasło
Zapamiętaj hasło

TABELA RUNDY ZASADNICZEJ

Lp. Drużyna M P S
1. Sparta Grodzisk Mazowiecki 20 55 57:13
2. Wicher Kobyłka 20 48 51:19
3. GKS JAGUAR Wolanów 20 40 47:27
4. UKS Iskra Warszawa 19 34 42:33
5. KS CAMPER WYSZKÓW 20 34 41:34
6. KS Zawkrze Mława 20 34 40:35
7. MKS MDK Warszawa 18 34 39:31
8. UKS Olimp Skaryszew 21 24 36:42
9. SPS GOSiR Blue Gaz Mrozy 20 25 33:40
10. ADS Wolta Warszawa 20 14 27:52
11. SPS Radmont Jedlińsk 20 11 21:51
12. SPS 4CV Garwolin 22 3 7:64

JESTEŚMY NA FACEBOOK'U

O Klubie

Klub Sportowy Camper Wyszków został utworzony z inicjatywy wyszkowskich pasjonatów piłki siatkowej w 2007 roku. Wówczas klub zgromadził najzdolniejszych sportowców z Wyszkowa i okolic, którzy mogli występować oficjalnie w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej. Jego głównym zadaniem od początku było krzewienie sportu oraz rekreacji wśród młodzieży i nie tylko.

     Już w trzecim sezonie istnienia (2010/2011) wyszkowski klub świętował duże sukcesy. Okazał się najlepszym zespołem w grupie III ligi, zwyciężył w półfinałowym turnieju o awans do II Ligi i wziął udział w rywalizacji finałowej.  

     W kolejnym roku, tym razem w rywalizacji drugoligowej KS Camper Wyszków dotarł zaskakująco daleko, awansował do turnieju finałowego z udziałem czołowych czterech drużyn, znajdując się tym samym w gronie najlepszych 26 zespołów w Polsce. Wówczas podopiecznym trenera Piotra Szulca nie udało się awansować do I Ligi.

     Rok później wyszkowski Camper zakończył fazę zasadniczą II ligi na drugim miejscu, ustępując jednym setem ekipie Czarnych Radom. Już wtedy szkoleniowcem zespołu był utytułowany, doświadczony Jan Such, który poprowadził Camper do zwycięstwa w rewanżu z Czarnymi, w Wyszkowie. Mecz ten do dzisiaj wspominają wyszkowscy kibice, wspaniałe zwycięstwo, przy wypełnionej do granic możliwości hali sportowej, przy ulicy Geodetów. Niestety, w play-offach pogromcą siatkarzy z nad Buga okazał się Pronar Parkiet Hajnówka. Odpadnięcie z walki o awans zasmuciło siatkarzy, kibiców oraz przede wszystkim działaczy klubu, pozostawiając ogromny niedosyt. Jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej w światku drugoligowej siatkówki mówiło się głośno, że w grupie III (gdzie występował m.in. Camper) rywalizuje kilka zespołów zasługujących na grę w I Lidzę i dość okrutny jest fakt, że tylko jeden z nich może awansować. W tym gronie głównie wymieniano wyszkowski klub, który po przegranych play-offach poszukał innej drogi, ku występom w serii B.

     Na przełomie maja i czerwca 2012 roku oficjalnie zakomunikowano, że Wyszków historycznie wystąpi w rozgrywkach I Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Stało się to za sprawą zamiany miejsc z Gorzowskim Towarzystwem Promującym Siatkówkę, które utrzymało się w I Lidzę, jednak problemy finansowe klubu skłoniły go do zamiany miejsc z Camperem. Od dawna chwalono poziom organizacjny klubu oraz atmosferę, która towarzyszy spotkaniom z udziałem wyszkowskich siatkarzy. Od sezonu 2012/2013 Klub Sportowy Camper Wyszków zaliczany jest do grona dwudziestudwóch najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce.

     W swoim pierwszym sezonie na zapleczu Plusligi Camper pokazał się z bardzo dobrej strony. W rundzie zasadniczej zgromadził aż trzynaście zwycięstw, w tym z późniejszym triumfatorem Czarnymi Radom 3:2, na własnym parkiecie. Drużyna Jana Sucha dwukrotnie pokonała AZS Stal Nyse, wówczas aktualnego Mistrza I Ligi. Z dorobkiem 38 punktów wyszkowianie zajęli piąte miejsce i awansowali do fazy play-off. Tam zmierzyli się w rywalizacji do trzech zwycięstw z Cuprum Mundo Lubin. Pierwsze dwa mecze rozgrywano w Lubinie, gdzie Camper uległ nieznacznie 3:2 i 3:1. W Wyszkowie było znacznie lepiej, podrażnieni gospodarze triumfowali 3:0 i 3:2, wyrównując stan rywalizacji 2:2. O tym, kto awansuje do pierwszej czwórki decydował piąty mecz, ponownie w Lubinie. Nie zbrakło w nim emocji, zwrotów akcji, ale tym razem to siatkarze Pawła Szabelskiego zwyciężyli 3:1. Camper zakończył swój debiutancki sezon w I lidze na piątym miejscu. Było to tym samym 15 miejsce w kraju. Meczom w Wyszkowie towarzyszyła niesamowita atmosfera, którą tworzyli kibice Campera. O losach naszego klubu można było dowiedzieć się ze sportowych relacji TVP Warszawa, InfoWyszków, Tuby Wyszkowa, czytać na ogólnopolskich portalach o tematyce sportowej oraz w prasie. Do Plusligi awansowali triumfatorzy Czarni Radom, oraz srebrni medaliści BBTS Bielsko-Biała.  

     Do tej pory dzięki swoim występom w rozgrywkach ligowych siatkarze promowali nasze miasto w takich miejscowościach jak Olsztyn, Warszawa, Radom, Garwolin, Siedlce, Hajnówka, Tomaszów Maz., Gdańsk, Suwałki, Świdnik (polski, jak i słowacki), Kraków, Wrocław. W I Lidze rywalizacja przeniosła się również do Poznania, Lubina, Bielsko-Białej, Suwałk, czy Nysy. Obecnie, trzon zespołu seniorskiego składa się z doświadczonych zawodników, z przeszłością w najlepszych klubach Polski i nie tylko.

Klubem Sportowym Camper Wyszków z roku na rok coraz bardziej interesują się media, zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie, które na bieżąco relacjonują wydarzenia sportowe, związane z wyszkowską drużyną. Od połowy 2012 roku na paśmie swojej anteny redaktorzy magazynu sportowego TVP Warszawa regularnie emitują najświeższe, najważniejsze informacje z meczów i turniejów Campera. Piszą o nas tygodniki lokalne: Nowy Wyszkowiak, Wyszkowiak, Głos Wyszkowa oraz Kurier Wyszkowa. Na meczach oraz innych wydarzeniach zawsze odwiedzają nas z kamerą redakcje Infowyszków.pl i Tubawyszkowa.pl, które przygotowują bardzo interesujące materiały. Wybrane mecze są transmitowane również w telewizji internetowej Tylkosport.tv. O aktualnej sytuacji w wyszkowskim klubie można przeczytać na ogólnopolskich portalach siatkarskich takich jak: Siatka.org, czy też na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Posiadamy też stronę klubową na portalu społecznościowym facebook, która cieszy się coraz liczniejszą rzeszą fanów. Wszystkim wyżej wymienionym serdecznie dziękujemy.


Camperek

Wybrane osiągnięcia:

2007 – siatkarze KS Camper Wyszków inaugurują udział w rozgrywkach III ligi mężczyzn

2008 – na jesieni Camper Wyszków uruchomia sekcje juniorów, startujących
           w rozgrywkach juniorskich
MZPS

2008 – utrzymanie zespołu seniorów w rozgrywkach III ligi (osiągnięcie
           postawionego celu)

2009 – zajęcie przez seniorów I miejsca w rozgrywkach III ligi (bilans: 17 zwycięstw,
          1 porażka)

2010 – sierpień start w Pucharze Polski

2010 – we wrześniu start w rozgrywkach II ligi PZPS

2011 – na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej zapewnienie awansu
          do fazy play-off

2011 – Zwycięstwo w fazie play-off i awans do Turnieju Finałowego II Ligi

2011 – Historyczny sukces w Pucharze Polski, zwycięstwo nad pierwszo-ligowym
          adarem Siedlce
i awans do III Rundy.

2011 – Utworzenie Akademi Młodego Siatkarza, szkolącej od podstaw najmłodszych
          adeptów
Piłki Siatkowej.

2012 – Oficjalny komunikat o historycznym, pierwszym sezonie Klubu Sportowego Camper Wyszków w I Lidzę 

2013 – Zakończenie rundy zasadniczej I Ligi na 5 miejscu i wejście do fazy play-off.

2013 – Camper, jako jeden z czterech pierwszoligowców zgłasza akces do gry w Pluslidze.  

2013 – Po zaciętych zmaganiach w 1/4 finału I ligi z Cuprum Mundo Lubin, zakończenie sezonu na wysokim, piątym miejscu.

2014- Największy sukces w historii klubu, w drugim sezonie na zapleczu PlusLigi Camper prowadzony przez trenera Jana Sucha zdobywa złoty medal I ligi.
Musisz się zalogować, aby móc komentować.